İpek Kirpik Nedir?

Silk Eyelashes

İPEK KİRPİK

Kirpiklerinizin düz, seyrek, açık renk ya da ince bir yapıda olmasından şikayet ediyor, çok daha fark edilir olsun istiyorsanız, işte size son dönemin en favori yöntemi İpek Kirpik.

Gözlere anlam ve mana katan kirpiklerdir. Gözlerimizi son derece alımlı ve çarpıcı gösterir. İri göz yüzyıllardan beri güzelliğin simgesi olmakla beraber, kişiye son derecece de sempatik bir görünüş katar. Şimdi çarpıcı bakışlar ve alımlı gözlere sahip olmak çok kolay. İpek kirpik uygulaması ile kirpiklerinizi uzatabilir ve çarpıcı bakışlara sahip olabilirsiniz.

İpek kirpik uygulaması nedir?

Son yıllarda bütün dünyada bakımlı ve güzelliğine düşkün kadınlar tarafından güzelliği tamamlayıcı bir unsur olan kirpiklerin daha uzun ve dolgun gözükmesi için başvurulan kirpik uzatma yöntemlerinden birisidir.

Yaklaşık 1 saat süren uygulamanın sonucunda etkileyici bakışlar ortaya çıkar.

Uygulama doğru ve düzenli bakım yapıldığında, doğal kirpiğin büyümesine bağlı olarak ipek kirpikler ortalama 90 gün kullanılabilmektedir. Ancak bu süre içinde gözün elle ovuşturulmaması ve takma ipek kirpiklerin bakımının yapılması gerekmektedir.

Doğal bir görünüm kazandırmak için ipekten hazırlanan tüyler, üst göz kapağındaki gerçek kirpiklere tek tek özel medikal yapıştırıcı ile yapıştırılır. Yaklaşık 8-12 milimetre uzunluğundaki sentetik kirpikler tipe uygunluk göstermeleri için çeşitli kalınlık ve şekildedir. Kişinin göz yapısına göre ipek kirpiğin kalınlığı ve uzunluğu belirlenir.

Kirpikleriniz 2-3 aylık dönemlerde her gün birer ikişer dökülerek yerini yeni kirpiklere bıramaktadır. İpek kirpik uygulama sistemine bağlı olarak her bir kirpiğe eklenen bu özel kirpikler de, doğal dökülme evresinde beraber dökülmektedir. İpek kirpikler sadece bu şekilde dökülmektedir. Aylık bakımlarda dökülen kirpiklerin yerine çıkan genç kirpiklere ek yaparak açık kalan yerler tamamlanmış olur.

Uygulama kirpiğin ucuna eklendiğinden kirpik dipleri hava alır. Kirpikler son derece yumuşak ve hafiftir. Uygulama sonrası hiçbir fazlalık ve rahatsızlık hissi olmaz. Ayrıca özel medikal yapıştırıcı kullanıldığından alerjik değildir. Göze hiçbir yan etkisi bulunmamakta ve hassas göz çevresine dahi güvenle uygulanmaktadır.

İpek kirpiklerin gerçeğinden ayırt edilmesi oldukça zordur. Uygulama sonrası kirpikleriniz oldukça doğal, gür, uzun ve kalın görünümlü olur. Üstelik banyo yaptığınızda veya makyajınızı temizlediğinizde ipek kirpikleriniz zarar görmez, dökülmezler. Kontak lensler için hiçbir sakınca bulundurmamaktadır. Kendi doğal kirpiklerimizde olduğu gibi su, havuz, klor ve terlemeye dayanıklıdır.

Güzellik kavramının yeni trendlerinden ipek kirpik ekleme uygulaması, her şeyden önce sizi makyaj zahmetinden kurtaracak, rimel kullanmanıza gerek kalmayacak, kirpikleriniz rimelsiz bile çok güzel görünecektir.

 

Close Zoom
Sohbet
💬 Yardım
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabilirim?